TASARIM

Yaratıcı düşüncelerin desteklendiği BVN’de, araştırma geliştirme ve ürün geliştirmeye devamlı olarak yatırım yapılmaktadır. İklimlendirme sektörü, ısıtma sektörü ve diğer sektörlerdeki müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için tasarımla başlayıp satış sonrası desteğe kadar tüm sürece inovatif yaklaşılmaktadır. Bulunduğu pazarın koşullarını geliştiren, müşterileri beklentilerini karşılayan ve farklılık yaratan yeni fikirler, rutin toplantılarda gündeme getirilmektedir. Fayda sağlayacak fikirler literatür taramaları ile desteklenerek hayata geçirilmektedir.


Ürün grubumuzda bulunan Havalandırma fanlarını ve elektrik motorlarını tasarlarken üniversite sanayi iş birliğimizden, deneyimli ve tecrübeli kadromuzdan, bilgi birikimimizden ve yaratıcı fikirlerimizden güç alırız ve doğa için enerji verimliliği, müşteri memnuniyeti için kaliteyi hedefleriz. Ürün tasarım teknolojilerimizin, ürün geliştirilmesi ve katma değer yaratması yönünden önemi büyüktür.


Ürün Tasarım Süreci;

1.Fikrin buluşu ya da ihtiyacın belirlenmesi,

2.Literatür taraması,

3.Analitik ve nümerik yöntemlerle teorik hesaplamaların yapılması

4.Yapılan teorik hesaplara göre Solidworks’ te 3-B geometriler oluşturulması,

5.Malzeme optimizasyonu

6.Hazırlanmış olan 3-B geometrilerin ANSYS Structural programında termal, titreşim, yorulma ve mukavemet analizleri yapılarak eş zamanlı olarak ANSYS CFX programında yapılan CFD analizleri sayesinde aerodinamik ve akustik özelliklerin elde edilmesi,

7.Bilgisayar ortamındaki teorik sonuçların uygun olması durumunda prototipin hazırlanması,

8.Test düzeneklerinde ve Fan Test Tünelimizde aerodinamik performans testlerinin yapılması ve sonuçların değerlendirilmesi

9.Ürünü geliştirmeye yönelik çalışmaların devam ettirilmesi için 1. Maddeye geri dönülmesi


BVN' de kullanılan bazı programlar:

·Bilgisayar Destekli Tasarım: SolidWorks, Autocad,

·Bilgisayar Destekli Analiz: SolidWorks Flow Simulation, Ansys CFX, Ansys Structural,

·Bilgisayar Destekli İmalat: Powermill, Cadman.PROTOTİP

BVN’de, en verimli fanları üretirken tasarım sonrasında yapılan analiz ve simülasyonları doğrulamak için fan prototipleri hazırlanmaktadır. Uluslararası kabul görmüş standartların belirttiği sınırlar çerçevesinde testler yapılarak analitik ve nümerik hesaplara göre hazırlanmış olan prototipler doğrulanarak her şeyin kusursuz olduğundan emin olunur.


Tasarlanan ürünün üretim sürecini hızlandırmak için, üretim yöntemleri ve teknolojileri sürekli olarak iyileştirilir.


KALIP ÜRETİMİ

Tüm testleri başarı ile geçmiş prototip modeller kalıplama aşamasına geçerler. Uzman kadromuz son kalıp üretim teknolojilerini kullanarak inovatif ve yüksek performanslı BVN fanlarının ilk temellerini atarlar. Kalıp üretimi, BVN bünyesinde bulunan ve son teknolojiye sahip Kalıp İşleme Merkezleri’nde yapılır. Kalıplama proseslerinin firmamız içerisinde gerçekleştirilebilme gücü, yüksek kaliteyi kontrol edebilmemize, maliyet üstünlüğü ve zaman tasarrufuna olanak sağlamaktadır. Böylelikle uygun maliyetler ile hızlı bir şekilde yeni ürün çeşitleri ürün portföyüne katılır. Aksiyel Fanlar, Radyal Fanlar, Çatı Fanları, Kanal Fanları, Plastik Fanlar, Jet Fanlar, Soğutma Fanları, Dıştan Rotorlu Motor Laminasyonları, Tangensiyel Fanlar, Davlumbaz Fanları, Mutfak Egzoz Fanları, Hücreli Fanlar, Sığınak Fanları gibi çeşitli ürün gruplarımızın tüm kalıpları Kalıphane birimimizde üretilmektedir.


BELGELEME

Kalitede sürekliliğin sağlanabilmesi ve kontrolü için Ar-Ge’nin dizayn ettiği her fan, motor ve bu ürünleri oluşturan tüm komponentlerin uluslarası ilgili standartları karşılayacak malzeme seçimleri yapılır. Komponentler için teknik şartnameler ve üretim prosesleri detaylı bir şekilde belgelendirilerek arşivlenir.


BVN, ürün kalitesini ve güvenirliğini TSE, TSE-K, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, UKR SEPRO, PCT GOST, SGS, CE, ROHS belgeleri ile sağlanmaktadır.

ÜRETİM

30 yıllık BVN tecrübesi ile, çeşitli üretim teknikleri, farklı teknolojiler ve pek çok yeni üretim prosesini oluşturma fırsatı sağlandı. Sürekli yatırım yapılarak gelişen ve büyüyen üretim parkuru sayesinde dünyanın farklı bölgelerinden gelen müşteri talepleri çok kısa bir süre içerisinde üretilmektedir.


KALİTE KONTROL

BVN’de Kalite Kontrol, malzeme girişi ile başlar.Ürünlerde kullanılan hammadde ve komponentler en üst kalite seviyesindedir. Tedarikçilerimizden gelen tüm malzemeler BVN’in belirtmiş olduğu teknik şartname koşullarını sağlamalıdır. Üretimin her aşamasında yapılan başlangıç ve parti kontrolleri ile hatasız üretim hedeflenmektedir. Her bir ürün paketlenmeden önce mutlak suretle %100 kontrole tabi tutulur ve ambalajlanan her ürünün sorunsuz bir şekilde sevk edileceğinden emin olunur. BVN’in üretimindeki mevcut ret oranı 500 PPM’in altındadır ve AQL 0.15 muayene seviyesi ‘2 UNI ISO 2859-1’ standartlarını uygular.PAKETLEME

Tasarımcılarımız, ambalaj tedarikçileri ile yaptıkları ortak çalışmalarla BVN fanları için deniz, hava, kara ve demiryolu taşımacılığına elverişli, çevreci, geri dönüşüme uygun ambalajlar geliştirmektedirler. Tasarlanan ambalajların yatay ve dikey baskı mukavemet testleri yapılarak ürünü korumaya yeterli oldukları onaylanır. Bu şekilde BVN ürünleri, dünyanın her yerindeki müşterilerine mümkün olan en sağlam şekilde ulaştırılır.|

DEPOLAMA-LOJİSTİK

İstanbul, Türkiye ve dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden biridir. Ticaret hacminin büyüklüğü ve benzersiz konum avantajı ile lojistik açıdan tüm dünyaya en uygun ve hızlı koşullarda servis verebilecek önemli bir lojistik merkezidir. İstanbul fabrikamızda bulunan Depo-Sevkiyat Merkezimiz de konumu itibarı ile lojistik olarak büyük avantaj sağlamaktadır.


BVN fanları barkodlanarak depolanmaktadır. ERP sistemimize entegre şekilde yürütülen sistemimiz sayesinde 100.000’lerce ürün hatasız bir şekilde stoklanır ve siparişler doğrultusunda sevk edilir. Donanımlı teçhizat, yükleme rampaları sayesinde günlük on tır ürün sevkiyatı yapılabilmektedir.SATIŞ SONRASI SERVİS

BVN ürünleri için kalite ve güvenilirlik taviz verilmeyecek en önemli konudur. Ürün iadesi, sevkiyat hasarı veya servis taleplerinizi İletişim Formu’nu kullanarak iletebilirsiniz.